Regjistrohu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin. Të jesh pjesë e Portalit Studentor do të thotë të jesh gjithmonë i informuar për të rejat e fundit rreth arismit dhe rreth gjërave që të interesojnë si dhe të jesh gjithmonë i përgatitur.

Kyçu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin.

Kam harruar fjalëkalimin

Harruat fjalëkalimin tuaj? Ju lutem vendosni email-in tuaj. Ju do të merni një link ku mund të rivendosni fjalëkalimin tuaj.

Ju duhet të kyçeni për të postuar.

Një Anonim

Tregu punes per infermieri-mami

Pershendetje, ne raundin e pare nuk kapa dot infermieri dhe u regjistrova ne mami. Si mendoni ju , a ka treg pune dega mami apo do ishte me mire te prisja vitin tjeter (sepse nuk u regjistrove ne raundin dyte) apo ta vazhdoj kete dege? Ju lutem sa me shume sugjerime

Shpërnda
  1. Edhe unë këtë degë Zgjodha, kjo jo për faktin që nuk e fitova infermieri të përgjithshme, por për faktin që dega infermieri mami kishte më shumë perspektivë. Një infermiere mami mund të bëjë punën e të përgjithshmes por një e përgjithshme smund ta bëjë atë të mamise. Pastaj nqs s të plq vitin 2mund të kalosh tek e përgjithshmja. Të sugjeroj te mos pendohesh sepse në dilema të tilla isha edhe unë deri sa një mjek me shpjegoj gjithçka. Suksese

    • 0
  2. Mua personalisht nuk me pelqen fare si dege ,nqs do te me dilte vetem mami nuk do e vazhdoja ,por do te prisja vitin tjeter .Ky esht mendimi im nuk dua te ndikoj ne zgjedhjen tende ,nese e ke qef si profesion vazhdoje ne te kundert prit vitin tjeter.

    • -1
  3. Puna është se nuk ka ndonjë arsye për të menduar se vitin tjetër do kapësh degë më të mirë, prandaj të këshilloj të vazhdosh degën e zgjedur dhe ta shijosh sa më shumë periudhën në universitet dhe karrierën që të pret.

    • -2
Lini një përgjigje

Lini një përgjigje

Shfleto