Regjistrohu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin. Të jesh pjesë e Portalit Studentor do të thotë të jesh gjithmonë i informuar për të rejat e fundit rreth arismit dhe rreth gjërave që të interesojnë si dhe të jesh gjithmonë i përgatitur.

Kyçu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin.

Kam harruar fjalëkalimin

Harruat fjalëkalimin tuaj? Ju lutem vendosni email-in tuaj. Ju do të merni një link ku mund të rivendosni fjalëkalimin tuaj.

Ju duhet të kyçeni për të postuar.

Një Anonim

Tregu i punes

Pershendetje portalistudentor.al !
Jam nje maurant me mesatare te larte. Kam pasion te behem avokat, por gjithomone ndiqem nga paragjykimet se nese do te vazhdoj juridikun “kamarier” kam per te perfunduar . Prinderit duan te shkoje per Mjekesi, ndersa miqt e mi per Inxhinjeri, pasi jam shume i mire ne fizike. Dua nje mendim nga ju, eshte e nevojshme ta le pasionin tim sepse eshte e pamundur te eci ne jete me juridikun? Apo te punoj fort per endrren time?

Shpërnda
 1. Nuk duhet te ndikohesh nga askush kur vjen puna te vendosesh per te ardhmen tende

  • 0
 2. Përgjigja më e mirë
  Student në Universitet Themelues i Portalit Studentor.

  Përshëndetje,

  Kemi postuar shkrimin tuaj në Instagram dhe kemi marrë këto përgjigje:

  “Bota është e atyre që besojnë në ëndrrat e tyre… Edhe unë ndodhem në një situatë të ngjashme.”

  “Beji pyetje vetes se çfarë dëshiron ti dhe atëherë e gjen përgjigjen.”

  “Nëse e le të ardhmen të ta vendosin të tjerët, një ditë do të pendohesh pasi nuk e do.”

  “Në të njëjtin pozicion jam dhe unë me këtë maturant… I sugjeroj të ndjeki ëndrrat dhe pasionet e tij.”

  • 0
Lini një përgjigje

Lini një përgjigje

Shfleto