Pershendetje. Jam nje maturante . Isha e interesuar per llogaritjen e mesatares se gjimnazit dhe mesataren e VKM

Ne vitin e pare me doli mesatarja 9, 97 per shkak se kisha nje 9 ne nje nga testet e nje lende te caktuar .

Vitin e dyte me doli 10 . Edhe ketu e kisha nje 9 po nuk u mor si baze . Na thane se jane hequr koeficentet 0.4 per teste 0.4 per vleresim me goje dhe 0.2 per projektet ose pune portofoli

Do vazhdoje perseri keshtu edhe kete vit .. Dhe a ndikon kjo ne MESATAREN E VKM ??

1 Koment

  1. Pershendetje,
    E postuam pyetjen tende ne Instagramin tone, dhe keto ishin pergjigjet qe morem:
    1- Koeficentet gjithmone keshtu kane qene, te pakten per maturen tone nga viti i pare deri tani. Eshte absurde kjo gje qe po thua.
    2- Mesatarja e tre viteve + Mesatarja e provimeve dhe e pjesetuar per 2.
    Te lutem merr parasysh qe keto pergjigje mund te mos jene 100% te sakta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar*

Posto koment