Regjistrohuni Tani

Kyçu

fjalekalim i humbur

Humbët fjalëkalimin? Ju lutemi shkruani adresën tuaj të emailit. Do të merrni një lidhje dhe do të krijoni një fjalëkalim të ri përmes emailit.

Shtoni pyetje

Për të bërë një pyetje, ju duhet të ose të . Regjistrimi është shumë i thjeshtë dhe ju merr vetëm 20 sekonda kohë! Duke u regjistruar ju përfitoni nga shërbimet që ne ofrojmë.

Pyetje

Pershedetje, doja tju pyesja meqenese kete vit llogaritesi i pikeve shte ndryshe, si mund ta kuptojme perafersisht a e kapim mjekesine ose jo?
Se dyti, duke qene se UMT ka publikuar formulen e llogaritjes, a do te publikohen edhe max i pikeve qe mund te kapen(edhe per dege te tjera mjekesore)?

Faleminderit !


Comments ( 2 )

  1. Gevio Tabaku

    Duke qënë se Ministria ka ndryshuar formulat, llogaritësit e pikëve për këtë vit janë pakashumë të padobishëm për ju pasi nuk mund të krahasoni pikët e nxjerra nga formulat e këtij viti me piket e viteve të kaluara. Ne sapo kemi publikuar një llogaritës që gjen përafërsisht degët që ju mund të fitoni. Megjithatë ai nuk është terësisht i saktë pasi bazohet vetem te mesatarja VKM.
    Llogaritësin mund ta gjeni këtu: https://www.portalistudentor.al/gjej-universitetin/

  2. Student1

    ende nuk eshte publikuar asgje

Lini një përgjigje