Regjistrohu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin. Të jesh pjesë e Portalit Studentor do të thotë të jesh gjithmonë i informuar për të rejat e fundit rreth arismit dhe rreth gjërave që të interesojnë si dhe të jesh gjithmonë i përgatitur.

Kyçu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin.

Kam harruar fjalëkalimin

Harruat fjalëkalimin tuaj? Ju lutem vendosni email-in tuaj. Ju do të merni një link ku mund të rivendosni fjalëkalimin tuaj.

Ju duhet të kyçeni për të postuar.

Një Anonim

Provimi I ekonomise

Nje pyetje per nxenesit qe bene ekonomine provim me zgjedhje
Jeni dakord me skemen e vleresimit ?
Une per vete gjeta gabime … psh .ushtrimi ne te cilin rritej oferta… kur rritet oferta cmimi bie dhe sasia rritet dhe jo e kunderta ..,.

Shpërnda
 1. Jam sh dakort me disa nga ju , si iu duket pyetja ,:-cfare eshte inflacioni?? Ne librin Ekonomia 12 thuhet :— Inflacioni eshte rritja e nivelit te pergjithshem te Cmimeve …cfare ishte ajo alternative ne skemen e vleresimit Ku thuhej per rritjen e pages te punonjesve .?!!Nuk eshte gje tjeter vec penalizim sepse libri shkruan tjeter dhe skema e vleresimit tjeter .Te pakten shkruajeni ne librin e brezit tjeter si alternative te pare ose te dyte qe mos penalizohen si ne .

  • 1
 2. Edhe un jam sh dakort me ju skema e ka gabim at ushtimin me lakore oferte dhe kerkese

  • 0
 3. Po shume. evertete edhe per mendimin tim , mendova se e kisha bere gabim per nje moment. Po per shtyllat e sipermarrjes se lire si mendoni? Apo per ushtrimin ku duhej gjetur fitimi dhe humbja? Ishin gabim per mendimin tim. Po tn ne do vleresohemi sipas.saj apo ata qe i kontrollojne do e vene re gabimin?

  • 0
 4. Po as un nk jam dakort dhe do na penalizojn me kete gje

  • 0
Lini një përgjigje

Lini një përgjigje

Shfleto