Regjistrohu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin. Të jesh pjesë e Portalit Studentor do të thotë të jesh gjithmonë i informuar për të rejat e fundit rreth arismit dhe rreth gjërave që të interesojnë si dhe të jesh gjithmonë i përgatitur.

Kyçu

Portali Studentor të ndihmon gjatë gjithë rrugëtimit tënd drejt dijes, që prej momentit që fillon gjimnazin, e deri në momenitn që përfundon me sukses universitetin.

Kam harruar fjalëkalimin

Harruat fjalëkalimin tuaj? Ju lutem vendosni email-in tuaj. Ju do të merni një link ku mund të rivendosni fjalëkalimin tuaj.

Ju duhet të kyçeni për të postuar.

Një Anonim

Profesioni i ardhshem

Pershendetje
Jam shume e pavendosur dhe sdi per cfare ta vazhdoj shkollen e larte
Gjithmone jam mes mendimit tim dhe te familjes
Une preferoj lendet shoqerore megjithese kam mesatare 10
Ndersa prinderit meqe njeri nga te dy eshte mjek kane deshire qe edhe une te shkoj per mjekesi.Sme pelqen fare!Une kisha deshire mes psikologjise dhe gjuhe-letersise por me thone qe te dy jane profesione koti sepse ska treg pune
Me jepni nje mendim
A ja vlen psikologjia?

Shpërnda
 1. Mendoj se duhet te shohesh tregun e punes. Psikologjia do te te vlente me shume diku jashte se sa ne Shqiperi.

  • 0
 2. Student në Universitet Themelues i Portalit Studentor.

  Përshëndetje,

  Kemi postuar shkrimin tuaj në Instagram dhe kemi marrë këto përgjigje:

  “Meqe ti je me 10 mëso edhe në universitet edhe bëhesh pedagoge edhe ne këto degë.”

  “Shumë mirë i kanë thenë.”

  “Bëj çfarë do vetë, mos i dëgjo të tjerët. Nesër do punosh ti e jo ata.”

  “Jepi pak leksion prindërve dhe pastaj do të të kuptojnë!”

  “Mendoj të ndjekësh çfarë të do zemra, mbase shkëlqen më shumë në psikologji sesa në mjekësi.”

  “Jo nuk ia vlen, sepse me atë mesatare të shkosh për psikologji shkon gjithë ai mund që ke bërë kot.”

  “Për një mesatare kaq të lartë mendoj se nuk ia vlen psikologjia.”

  • 0

Lini një përgjigje