image Njoftim! dërguar tani

Hej! Duket sikur ti nuk ke një llogari

Regjistrohu më poshtë për të përfituar nga gama e gjërë e shërbimeve që PortaliStudentor.al ofron!
Ministria e Shëndetësisë mbyll universitetet: Mësimi vetëm …
Mbështetur nga:
None

Ministria e Shëndetësisë mbyll universitetet: Mësimi vetëm online

Postimet e Vjetra
Lexohet për 2 minutë | 0 komente
Oct. 29, 2020, 3:43 p.m.

Në një komunikatë për mediat, zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli, njoftoi mbylljen e universiteteve dhe theksoi se mësimi do të kryhet në distancë.

“Nisur nga vlerësimi i dinamikës së situatës, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vlerësuar se është e nevojshme të merren masa shtesë për të frenuar përhapjen më tej të infeksionit. Në këtë kuadër, në mbledhjen e zhvilluar pak momente më parë, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka analizuar situatën, ka vlerësuar situatën në rajon dhe botë, ecurinë e epidemisë në vend dhe kemi vendosur unanimisht që universitetet të zhvillojnë vetëm mësim online. Pra, mësim në distancë pa prezencën fizike për të paktën një muaj, duke vazhduar të vlerësojmë situatën. Kështu, AULA [Sistemi i Menaxhimit të Studentëve] dhe konviktet do të mbeten të mbyllura, deri në një moment të dytë.”


Komentet

Artikuj të ngjashëm

image
Publikohet provimi i Gjuhes Shqipe dhe Letersise bashke me alternativat e sakta
Lexo Tani
image
Notat e Provimeve Të Maturës 2022
Lexo Tani
image
Matura Shteterore 2023 - Modele Testesh
Lexo Tani
image
Skemat e vleresimit, provimi i Matematikes - Matura shteterore 2020
Lexo Tani
Faqja Kryesore
Lajmet e Fundit
Shërbimet
Menu Kryesore