image Njoftim! dërguar tani

Hej! Duket sikur ti nuk ke një llogari

Regjistrohu më poshtë për të përfituar nga gama e gjërë e shërbimeve që PortaliStudentor.al ofron!
Matura Shteterore Letersi - Lista e veprave, Analiza & Kome…
Mbështetur nga:
None

Matura Shteterore Letersi - Lista e veprave, Analiza & Komentet

Postimet e Vjetra
Lexohet për 1 minutë | 0 komente
March 28, 2020, 2:57 p.m.

Ministria e Arsimit ka shpallur publike listen me veprat letrare te cilat do te jene pjese e provimit te matures ne seksionin e letersise. Provimet e matures letersi kane pasur gjithnje nje veper letrare ku kerkohet puna kritike nga ana e maturanteve. Me poshte do te gjeni te gjitha veprat letrare si dhe analizat dhe komentet per secilen nga veprat e poshtegjendura. 

Prometeu i Mberthyer - Eskili
Analiza Letrare e Prometeut te Mberthyer

Hamleti - Shekspiri
Analiza Letrare e Hamletit

Veprat e tjera do te shtohen ne menyre periodike. Eshte shume e rendesishme qe te shfletoni analizat e veprave letrare si edhe komentet perkatese per te kuptuar vepren ne thelbin e saj si edhe per te dale mire ne provimet e matures 2020. Ju urojme suksese!


Komentet

Artikuj të ngjashëm

image
Kurse Programimi Online - Meso Programim Online
Lexo Tani
image
Ja kur fillon viti i ri akademik per universitetet publike
Lexo Tani
image
Përgatitje për provimet e Maturës
Lexo Tani
image
Kurs per Maturen Shteterore - Pergatitje per Maturen Shteterore 2023
Lexo Tani
Faqja Kryesore
Lajmet e Fundit
Shërbimet
Menu Kryesore