Regjistrohuni Tani

Kyçu

fjalekalim i humbur

Humbët fjalëkalimin? Ju lutemi shkruani adresën tuaj të emailit. Do të merrni një lidhje dhe do të krijoni një fjalëkalim të ri përmes emailit.

Shtoni pyetje

Për të bërë një pyetje, ju duhet të ose të . Regjistrimi është shumë i thjeshtë dhe ju merr vetëm 20 sekonda kohë! Duke u regjistruar ju përfitoni nga shërbimet që ne ofrojmë.

Ministria e Shëndetësisë mbyll universitetet: Mësimi vetëm online

Në një komunikatë për mediat, zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli, njoftoi mbylljen e universiteteve dhe theksoi se mësimi do të kryhet në distancë.

“Nisur nga vlerësimi i dinamikës së situatës, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vlerësuar se është e nevojshme të merren masa shtesë për të frenuar përhapjen më tej të infeksionit. Në këtë kuadër, në mbledhjen e zhvilluar pak momente më parë, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka analizuar situatën, ka vlerësuar situatën në rajon dhe botë, ecurinë e epidemisë në vend dhe kemi vendosur unanimisht që universitetet të zhvillojnë vetëm mësim online.

Pra, mësim në distancë pa prezencën fizike për të paktën një muaj, duke vazhduar të vlerësojmë situatën. Kështu, AULA [Sistemi i Menaxhimit të Studentëve] dhe konviktet do të mbeten të mbyllura, deri në një moment të dytë.”

koment ( 1 )

  1. Me falni pak zonja ministre dhe shoket e Komitetit Teknik te Eksperteve,si I merrni kto vendime e si I jepni kto propozime pa marr njeher mendimin e nxenesve e stundenteve.?
    A mendoni per studentet e vitit te pare ?
    Ne kemi veshturesi edhe nese do t jemi ne ambientet e universitetit e jo te bejm mesim online. Pedagoget nuk I njohim dhe se dim si te veprojm. Plus kesaj mesimi online nuk jep aspak produktivitet .
    Per mendimin tim me mir te mbyllni baret ,restorantet dhe te shkohet ne shkoll me masa strikte sesa te behet mesimi ne kte menyre. E kemi mbaruar shkollen qe ne mars dhe kemi ber vec nje muaj mesim ne qershor. Kam frik se kur t vendosni ju t hapni shkollen(kesmet)ne do kemi harruar te shkruajm edhe emrin ton . Shpresoj qe ta mendoni edhe njiher kte vendim

Lini një përgjigje