image Njoftim! dërguar tani

Hej! Duket sikur ti nuk ke një llogari

Regjistrohu më poshtë për të përfituar nga gama e gjërë e shërbimeve që PortaliStudentor.al ofron!
Besa Shahini: Mbyllet viti akademik
Mbështetur nga:
None

Besa Shahini: Mbyllet viti akademik

Postimet e Vjetra
Lexohet për 2 minutë | 0 komente
April 28, 2020, 5:10 p.m.
TIRANË – Viti shkollor 2019-2020 do të mbyllet për shkak të koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit, Besa Shahini gjatë një komunikimi online.

Shkollat dhe Universitetet në Shqipëri do të rihapen në shtator ndërsa prej datës 9 mars të këtij viti vijojnë të jenë të mbyllura për shkak të situatë së shkaktuar nga pandemia botërore, Covid-19. “Ashtu siç ju kam premtuar dua të ju njoftoj sot për vendimin që kemi marrë, për mbylljen e vitit shkollor.” tha Shahini. “Kemi vendosur që shkollën ta hapim vetëm për maturantët  për disa javë”. tha më tej Shahini. "Provimet e maturës do të zhvillohen midis datave 8 deri më 18 qershor ndersa provimet e klasave të pesta dhe të nënta do të anulohen." Per maturantet, shkollat do të hapen nga data 18 maj deri më 5 qershor. Universitetet, kane autonomi, keshtu qe studentet do te njoftohen individualisht nga secili universitet.


Komentet

Artikuj të ngjashëm

image
Si te paguajme faturen e arketimit per aplikimin universitar, matura shteterore 2023
Lexo Tani
image
Llogarisni pikët për universitet | Llogarisni pikët e Maturës 2021
Lexo Tani
image
Ja kur do dalin notat e Maturës Shtetërore 2022. Përgjigje zyrtare!
Lexo Tani
image
Ministria e Shëndetësisë mbyll universitetet: Mësimi vetëm online
Lexo Tani
Faqja Kryesore
Lajmet e Fundit
Shërbimet
Menu Kryesore