Ese Për Mësuesen - Ese për 7 Marsin
Cover Image

Ese Për Mësuesen - Ese për 7 Marsin

Stafi i PortaliStudentor.al Stafi i PortaliStudentor.al
03 May, 2019
Përditësuar më: May 21, 2023, 4:32 p.m.

7 Marsi është dita më e veçantë për mësuesit, pasi kjo ditë në vendin tonë shërben si dita ku çdo nxënës tregon vlerësimin dhe mirënjohjen që ai ose ajo ka për figurën e mësuesit. Në këtë postim do të shfaqim disa ese per mesuesen dhe ese per 7 Marsin. Më poshtë do të gjeni esetë, për t'u frymëzuar në mënyrë të tillë që të shkruani edhe ju esetë tuaja!

Për Mësuesen

Nga Serxho Preka, http://sq.yourliterary.com/vepra.php?id=974

"Sonte do me duhet te behem nje njeri hajdut, sepse do te vjedh fjalet me te bukura ne librat e perndive qe te flas per ty. Eshte e veshtire ta bej , pasi te flas per ty... ehh sa e nderlikuar eshte!!! ti mesuese, me ke rilindur diellin e dijes, kur ne jetin time po gjemonte shiu i padijes, ti me ke sjellur buzeqeshje atehere kur buzet lageshin nga lotet. tek supi yt e mbeshtetja koke edhe vetem duke pare ne syte e tu ku fjalet e tua ishin udhezueset e perkryera per te ecur drejt te mires. para qenies tende jam kaq i dobet e i vogel, un para teje perkulem plot nder dhe krenari. Ku ka me bukur se ti te jesh pas qenies time me te shtrenjte ,te asaj qe me solli ne jete, sepse ti je "PRINDI IM I DYTE". ku te te vendos tjeter ne zemren time?! une jam me me fat se ty mesuese, pasi ti nuk do te kesh pasur kurr ne mesuese kaq te mire sa te kam un ty. ti je mrekullia e pare e koherave moderne dhe antike , gjithe perndite jane nderthurur ne ty , duke bere krijesen me madheshtore . Une ... sdi cte them. para teje fjalet humbasin dhe varferohen, sepse fjalet jane aq vogela para asaj qe une ndjej kundrejt teje. e shikon o e shtrenjta ime sa e veshtire eshte te flasesh per ty, mirepo nuk eshte krejt faji im , por i shkencetareve sepse nuk gjeten fjale me te medha per te folur me ty. nese gjithcka qe kam dhe ndjej per ty do te permblidhej me nje fjale , atehere do te te them se te dua!"

Per ty mesuese

Nga Amaris Lika, http://sq.yourliterary.com/vepra/Ese+vleresuese/Per+ty+mesuese/6153

"Me rastin e 7 Marsit ,me duhet te rrembej disa fjale per ty mesuese.Je me e mira qe kam njohur.Fjalet jane te pakta sepse nuk e tregojne vleren dashurin qe kam per ty.Une smund te gjej dot fjale per te te pershkruar .Ti je si nje engjell.Kush do ta injoronte nje mesuese si ti?Une para teje ndihem e ndrojtur pasi ti meriton nxenese me te mira.Fjalet e mia skane vlere para teje.Edhe fjalet me te bukura me te cmuara me me vlere para teje jane hicgje.Dua thjesjt te te them Jam Me Fat Qe Te Kam Mesuese."

Nje Leter per Mesusen

Autori: Azra Medeci, http://sq.yourliterary.com/vepra/Ese+pershkruese/Nje+Leter+per+Mesusen+/3836

"Mesuese,kjo leter te detikohet ty.Mesuese ti mua me mesove,me dhe keshilla te mira,te cilat kurre nuk do t'i harroje.Ti je me e mira ne bote.Une qdo gabim e kam bere,e kam bere pa dashje,por jam e bindur se te gjitha ato nje nga nje nje dit t'i permisoj,kurse ti qe ke zemer te madhe,do te m'i falesh,sepe e di se edukata jote edhte udherrefim per mua per arshmerine time.Mesuese,nje bukuri si tenden nuk askund nuk e kam hasur ne bote.Une jame kreneare per shembelltyren tende,per besoj se pasqyra jote do te jem edhe une kurre te rritem.Te premtoj.Kjo eshte dashuria me e madhe qe mund qe mund te ta fale vetem ty,mesuse...."

Per mesuese Miren

Autori: Konsuela Zhupaj

"Kjo leter te dedikohet ty e shtrenjta ime ... Te quaj keshtu sepse per mua ke qen me shume se nje mesuese ... Ke qen nje nene per muaaa ... E kam te veshtir te flas per ty sepse cdo fjale qe them me duket e paket per ate qe je ti ... Ti je Mira je e mira ime .. Jam me fatttttt po me shume fat qe te kisha ty mesuese ... Ti nje engjell qe cdo nxenes do te donte te bente mesim .. Ti nuk ishe ajo mesuesja korrekte qe sa t hyje ne klase te filloje leksione pafund , ti ishe shoqa jone me e mire e cila na dha mesazhet me te mira t jetes ... Ti sje me ne shkollen tone por kjo sdo te thot asgje ti je thell ne zemren time ... Ke hedh rrenj aty dhe sdo te harroj kurr ter jeten time do te kujtoj sepse personat si ty nuk harrohen .. Fjelet jan pak sepse ajo qe ndjej une per ty seshte asgj me kto fjal qe them .. Per mua ti ishe mami ne shkolle sepse me jepje keshilla pafundesisht dhe cdo her qe merzitesha ty ta thoja para mamit tim .. Cdo njeri qe t afrohet ti i injekton me MIRESINE dhe DASHURINE tende ... Mira me mungon shume dhe te dua shume ."


image
Ju nuk keni nje llogari
Regjistrohu ose Hyr